FAT, 3 st, samt SKÅL, Kina, 17/18/1900tal.

117796. FAT, 3 st, samt SKÅL, Kina, 17/18/1900tal.

Tallrikar, diameter ca 23 samt 24 cm.

Skål, diameter 12.9, höjd 5 cm.

Bruksslitage, tillverkningsdefekter samt enstaka nagg. Fat med blå dekor med kantspricka.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 607