1177800. ARMBANDSUR, ZENITH, 18k guld, med rektangulär urtavla.
med verk nr 3592818, boett nr 765262, caliber 170, 1900-talets mitt, 38x27 mm, armband av 18k guld, längd 18 cm, total vikt 61 gram.
Fungerande vid katalogiseringstillfället. Bruksslitage och bakboett med bucklor.