SKÅL, porslin, Kina, 1800-tal.

117701. SKÅL, porslin, Kina, 1800-tal.

Dekor i underglasyrblått av växter. Botten med sexkaraktärsmärke. Diameter 17 cm.

Mindre slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Mindre slitage.

Antal besök: 1 750