MAT OCH KAFFESERVISDELAR, 45+7 delar, porslin, bland annat Bavaria.

117655. MAT OCH KAFFESERVISDELAR, 45+7 delar, porslin, bland annat Bavaria.

Bestående av 8 mattallrikar, 12 djupa tallrikar, 10 förrättstallrikar, 9 assietter, 4 uppläggsfat, såssnipa på fat, kanna, 6 kaffekoppar med fat samt mindre fat. Glaserat gods. Kantdekor i blått med förgyllda detaljer.

Någon del med nagg eller spricka. Förgyllning med slitage. Mat och kaffeservis snarlika.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 908