1173611. EN TYSK 400 DAGARS JUBILEUMSKUR.
En tysk 400 dagars jubileumsur
Med olika nycklar
1900-tal, lackerad mässing i konventionell form med original glaskupol och ett urval av olika lindningsnycklar
28cm hög övergripande.
Mässing fall urkärnade och gnuggas från användning. Proveniens Hackwood men utan medföljande pappersarbete. Rester av inskription för att ringa - mycket gnidad.
Med olika nycklar
28cm hög övergripande.