Bord med 1 st iläggsskiva samt stödben. Hjultrissor i mässing i form av tassar. Längd 135 cm. Med iläggsskiva 183 cm. Bredd 117 cm. Höjd 77 cm.
Slitage, repor, ringmärken efter värmefat.