Ur Ikeas 1700-tals-serie, 1900-tal, stämplad "Ikea of Sweden Riksantikvarieämbetet" samt "Medevi brunn L.OY"
Gråmålad stomme i trä, skuren dekor, lösa rygg- och sittplymåer i originalklädsel.
Sitthöjd 42 cm, pallens höjd 40 cm.
Bruksslitage.
Bruksslitage.