Sparbössa, "kista", nysilver.
Skålfat, porslin, Royal Copenhagen. Längd 22,5 cm.
Långpipa, silverbeslag samt bl.a. snidat horn.
Pappetshållare, gulmetall, 1800-tal, England.
Bruksslitage, skador på långpipan.
Sparbössa, "kista", nysilver.