DIVERSE, 1800-1900-tal.

DIVERSE, 1800-1900-tal.
117169. DIVERSE, 1800-1900-tal.

Sparbössa, "kista", nysilver.
Skålfat, porslin, Royal Copenhagen. Längd 22,5 cm.
Långpipa, silverbeslag samt bl.a. snidat horn.
Pappetshållare, gulmetall, 1800-tal, England.

Bruksslitage, skador på långpipan.

Gör en kostnadsfri värdering!

Sparbössa, "kista", nysilver.

Antal besök: 901