—OMEGA FICKUR - 800 silverfodral.

1169337. —OMEGA FICKUR - 800 silverfodral.

Omega 800 silver fall fickur med ökade guld bezel kant, vit emalj urtavla med svarta arabiska siffror, timme, minut, liten sekund på 6, filigran guldpläterade händer, bez. ”F.Fürtges Borbeck”, arbete betyder Omega, guilloché bakstycke med vapenprydnad, stämplat på insidan med halvmåne, krona, '800', och 'Omega', nr 1953137, krona och bärring på 12, i läderfodral, etui Dm. (mätt utan krona) 50mm, vikt ca. 96g, funktionell.

Tecken på slitage och repor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Tecken på slitage och repor.

Adress

Friedrich-Ebert-Straße 2
61118 Bad Vilbel
Tyskland

Placering
Gemischt
Antal besök: 2 703