1166255. SERVIS, "Pigg", Gefle Upsala-Ekeby.
11 tallrikar, ca 24x24 cm.
3 skålar, diameter ca 19,5 cm.
2 serveringsskålar, längd ca 26 cm.
1 serveringsfat. längd ca 29,5 cm.
Medföljer kanna "Campanula", höjd ca 7 cm.
Slitage, krackeleringar, missfärgningar, nagg/avslag. En skål med sprickor.