SERVIS, "Pigg", Gefle Upsala-Ekeby.

1166255. SERVIS, "Pigg", Gefle Upsala-Ekeby.

11 tallrikar, ca 24x24 cm.
3 skålar, diameter ca 19,5 cm.
2 serveringsskålar, längd ca 26 cm.
1 serveringsfat. längd ca 29,5 cm.

Medföljer kanna "Campanula", höjd ca 7 cm.

Slitage, krackeleringar, missfärgningar, nagg/avslag. En skål med sprickor.

Gör en kostnadsfri värdering!

11 tallrikar, ca 24x24 cm.

Antal besök: 3 991