SPEGELBYRÅ, nyrokoko, 1800-talets slut.

116330. SPEGELBYRÅ, nyrokoko, 1800-talets slut.

Troligen lindomearbete. Svängd front. Fanerad med valnöt/valnötsrot.
Längd 95 cm
Bredd 54 cm
Höjd 205 cm.

Bruksslitage samt stötskada på list. Spricka i uppsats.

Nyckel/nycklar finns.

Gör en kostnadsfri värdering!

Längd 95 cm
Bredd 54 cm
Höjd 205 cm.

Nyckel/nycklar finns.

Antal besök: 1 024