1159257. CARL HJALMAR NORRSTRÖM. Efter. Ljusstakar, 5 stycken, mässing/sten, Skultuna Bruk.
Jubileumsljusstakar i mässing med mellandelar av diabas, larvikit och älvdalsporfyr, numrerade 67 samt 68/300, 1997
Höjd 20,5-30,5 cm.
Ytslitage samt 2 smärre stenskador.