Vacker grön skål formgivare Fritz Kallenberg, Signerad: Boda 480 Kallenberg. Har en höjd på 15 cm och väger hela 1,8 kilo, etsad Putti dekor.
Åldersslitage mindre repor.
Åldersslitage mindre repor.