115667. KAFFESERVIS, 58 delar, porslin, "Viol", Hackefors.
12 kaffekoppar, 12 kaffefat, 12 assietter, 6 djupa assietter, kaffekanna, sockerskål, gräddkanna, uppläggningsfat, kakfat på fot, vas.
Bruksslitage, kakfat med limmad fot, nagg på vasens topp.