115561. BYRÅ, sengustaviansk stil, 1900-talets mitt.
Fanerad. Intarsia dekor. Fasade hörn. Listverk och beslag i mässing. Främre benpar snedställt. 3 utdragbara lådor. Nyckel medföljer.
Längd 79, bredd 39, höjd 76 cm.
Repor. Listverk delvis löst.
Nyckel/nycklar finns.