115467. FICKUR, troligen silver, savonett, Illinois Watch Co, 1800-talets slut.
Dubbla boetter. Vit emaljerad urtavla. Svarta romerska siffror. Separat sekundvisare. Modellnummer 89020. Serienummer 506229. Ornerade boetter.
Repor. Lätt gulnad urtavla. Sprickor. Ej funktionsgaranti.