PARTI BÖCKER, 13 st, diverse ämnen, 1700/1800-tal.
115444. PARTI BÖCKER, 13 st, diverse ämnen, 1700/1800-tal.
Diverse ämnen inkl. "Handbok wid den nu brukliga Finare Matlagningen" 1835, samt "Lärobok i navigations-vetenskapen med tillhörande nautiska, astronomiska och logaritmiska tabeller" 1864.
Slitage, fläckar, gulnad, lösa/rivna sidor, klottrade, ej genomgångna.