BÄGARE på fot, silver, Johannes Lagerdahl Eksjö, verksam 1797-1804 (1838), utförd 1807.

1152212. BÄGARE på fot, silver, Johannes Lagerdahl Eksjö, verksam 1797-1804 (1838), utförd 1807.

Utförd under änkan Carin Lagerdahls period. vikt 40 gram.
höjd 12 cm
proveniens Birger Johanssons dödsbo, Kalmar.

ålders- och bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

höjd 12 cm

ålders- och bruksslitage.

Antal besök: 884