RING, 18k guld, emaljarbete med gammalslipade diamanter om tot ca 0,08ct samt troligen rubin, troligen Stockholm, 1800-talets andra hälft. Vikt 4,7 gram.

115184. RING, 18k guld, emaljarbete med gammalslipade diamanter om tot ca 0,08ct samt troligen rubin, troligen Stockholm, 1800-talets andra hälft. Vikt 4,7 gram.

Strlk ca 18.

Slitage, stenar med inneslutningar. Emaljskador.

Gör en kostnadsfri värdering!

Strlk ca 18.

Antal besök: 1 081