115156. SMYCKEN, 13 delar mestadels i silver, 1900-tal.
Bland annat filigranarbeten i silver, stelt armband, 4 ringar strlk 17 - 18,5 samt halskedja.
Kors ej i silver.
Slitage. Stelt armband med bristning samt ojämnt. En brosch med en skadad dekorsten.