LJUSSTAKAR,1 par samt 2 st, mässing, 1800/1900-tal.
115135. LJUSSTAKAR,1 par samt 2 st, mässing, 1800/1900-tal.
1 par ljusstakar, stämplade Skultuna Bruk no 47, höjd 21,5 cm
Nattljusstake, stämplad Gusums Bruk 10, höjd 7,5 cm.
Nattljusstake, stämplad no 46, höjd ca 6,5 cm.
Ljusstake, höjd ca 21,5 cm.
Slitage, fläckar, repor, bucklor, grepp på en av nattljusstakarna saknas.
Ljusstake, höjd ca 21,5 cm.