LÅNGPIPA, silverbeslag, 1800-talets mitt. "Af Fredrik VII begagnad i storlägret i Skåne 1860 och skänkt till Överste Friherre W Fock".

114878. LÅNGPIPA, silverbeslag, 1800-talets mitt. "Af Fredrik VII begagnad i storlägret i Skåne 1860 och skänkt till Överste Friherre W Fock".

Storleken på själva piphuvudet 8,5 x 9 cm.
Total längd 72 cm.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Total längd 72 cm.

Bruksslitage.

Antal besök: 847