SALONGSBORD, intarsia, 1900-talets andra hälft.

114663. SALONGSBORD, intarsia, 1900-talets andra hälft.

Rektangulär skiva. Fanerat i mahogny, valnöt m.fl träslag. Lätt svängda ben dekorerade med bronser. Längd 140, bredd 80, höjd 54 cm.

Bruksslitage, repor och märken.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 994