ARTHUR PERCY. SERVIS 42 delar, Svenska Slöjdföreningen "Tre blommor" Gefle, signerade, ca 1930.

1145665. ARTHUR PERCY. SERVIS 42 delar, Svenska Slöjdföreningen "Tre blommor" Gefle, signerade, ca 1930.

Flata diameter 25,5 cm 12 st
Djupa diameter 25,5 cm 12 st
Assietter diameter 21,5 cm 9 st
Assietter diameter 19 cm 7 st
Uppläggningsfat 2 st längd 27 cm.

bruksslitage, några med krackeleringar.

Arthur Percy (1886–1976)

Gör en kostnadsfri värdering!

Flata diameter 25,5 cm 12 st
Djupa diameter 25,5 cm 12 st
Assietter diameter 19 cm 7 st

Arthur Percy (1886–1976)

Antal besök: 1 063