SABEL, m/1831, Sverige.

SABEL, m/1831, Sverige.
114378. SABEL, m/1831, Sverige.

Svärtat grepp. Böjd klinga. Stålbalja. Fäste märkt PvS Sd, ankare. Längd 103 cm.

Bruksslitage, handtag med skador. Smärre anlupet.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 944