KANNA, keramik med metallöverdrag, Gustavsberg samt FÅGELFIGURIN, porslin, jugend, Rörstrand. Tidigt 1900-tal.

11406. KANNA, keramik med metallöverdrag, Gustavsberg samt FÅGELFIGURIN, porslin, jugend, Rörstrand. Tidigt 1900-tal.

Höjd 8 - 23 cm.

Kanna med invändiga sprickor, slitage på metallöverdrag.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 8 - 23 cm.

Antal besök: 1 367