VAS med hänklar, keramik, grön, jugend, märkt Gustavsberg 1901.

11391. VAS med hänklar, keramik, grön, jugend, märkt Gustavsberg 1901.

Dekor av kattdjur. Längd ca 28, höjd ca 18 cm.

Krackelyrer. Smärre sprickor. Mindre glasyrbortfall/nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 2 593