FOTOGRAFI, "Frisyr EM på Scandinavium 26 september 1983". Pigmentbläck på fotopapper, 7 av 9 numrerade exemplar, Bildbyrån Kamerareportage AB samlingar.
113761. FOTOGRAFI, "Frisyr EM på Scandinavium 26 september 1983". Pigmentbläck på fotopapper, 7 av 9 numrerade exemplar, Bildbyrån Kamerareportage AB samlingar.
"Frisyr EM på Scandinavium 26 september 1983", 40 x 27, 4 cm.
Frisyr-EM blir en succé i Göteborg 1983. Tävlingarna är de största någonsin i Sverige och går av stapeln i Skandinavium med utställning på Svenska Mässan intill.