SKRIVBORD, teak, Ib Kofod -Larsen. För Brande möbelfabrik, Danmark, 1950/60-tal.

1136434. SKRIVBORD, teak, Ib Kofod -Larsen. För Brande möbelfabrik, Danmark, 1950/60-tal.

5-lådig, längd 170 cm, djup 82 cm, höjd 74 cm.
Representerad i Danska designmuseéts samlingar med modellbeteckning okänd.

Två handtag med skador, fläckar och märken.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 722