KLÄNNING, tyll och broderier, 1900-talets mitt.

1133349. KLÄNNING, tyll och broderier, 1900-talets mitt.

Ljusblå klänning med tyll i både kjol och liv, satinunderklänning, midjedekoration med spets, pärlor på satin. Dragkedja i ryggen.
Längd ca 108 cm
Bystmått ca 72 cm
Midjemått ca 66 cm.

Släppt söm i armhåla, någon fläck i midjepartiet. Åldersslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Längd ca 108 cm
Bystmått ca 72 cm
Midjemått ca 66 cm.

Antal besök: 646