POSTSORTERINGSSKÅP, vägghängt, 1900-talets första hälft.

1133106. POSTSORTERINGSSKÅP, vägghängt, 1900-talets första hälft.

Etikett baksidan "Till postkontoret Näsbykulla".
Med vikdörrar.
Höjd 122, bredd 88, djup 36 cm.

Proveniens dödsboet efter konstnären Niklas Aronsson, Växjö.

Smärre slitage, dörrar slagit sig.

Nyckel/nycklar finns.

Gör en kostnadsfri värdering!

Med vikdörrar.

Nyckel/nycklar finns.

Antal besök: 991