VASER, 2 st, samt SKÅL, mestadels Bertil Vallien, Kosta Boda samt Boda Artist Collection.

1132584. VASER, 2 st, samt SKÅL, mestadels Bertil Vallien, Kosta Boda samt Boda Artist Collection.

Skål, dekor av fåglar, otydligt signerad, möjligen Bertil Vallien. Diameter 20,5 cm.
Vas, randdekor, signerad "Kosta Boda B. Vallien 48289". Höjd 24 cm.
Vas, påklippt blå dekor, signerad "BODA ARTIST COL B.VALLIEN 47964". Höjd 12,5 cm.

Smärre ytslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Smärre ytslitage.

Antal besök: 660