12 mattallrikar, 12 djupa tallrikar, 12 förrättstallrikar, 7 assietter, 5 uppläggningsfat, 2 uppläggningsskålar, såsskål, terrin samt kanna.
Nagg, krackelyr, vissa delar med missfärgningar.