MATSERVIS, 49 delar, porslin, Bella, Rörstrand.

1129692. MATSERVIS, 49 delar, porslin, Bella, Rörstrand.

16 st mattallrikar.
6 st djupa tallrikar.
9 st förrättstallrikar.
6 st assietter.
1 st såsskål.
1 st terrin.
2 st skålar.
8 st uppläggningsfat.
Alla delar har inte exakt likadan dekor, troligen olika utgåvor.

Brukslsitage. Enstaka nagg, krackelering och missfärgning förekommer.

Gör en kostnadsfri värdering!

16 st mattallrikar.
6 st djupa tallrikar.
9 st förrättstallrikar.
6 st assietter.
1 st såsskål.
1 st terrin.
2 st skålar.
8 st uppläggningsfat.

Antal besök: 3 518