16 st mattallrikar.
6 st djupa tallrikar.
9 st förrättstallrikar.
6 st assietter.
1 st såsskål.
1 st terrin.
2 st skålar.
8 st uppläggningsfat.
Alla delar har inte exakt likadan dekor, troligen olika utgåvor.
Brukslsitage. Enstaka nagg, krackelering och missfärgning förekommer.
16 st mattallrikar.
6 st djupa tallrikar.
9 st förrättstallrikar.
6 st assietter.
1 st såsskål.
1 st terrin.
2 st skålar.
8 st uppläggningsfat.