112606. MATSERVIS, 51 delar, flintgods, Gustafsberg, 1800-tal.
9 assietter, 11 bordstallrikar, 9 mattallrikar, 11 djupa tallrikar, bringare, såskanna, terrin med underfat, 3 fat samt 5 uppläggningsskålar. Dekor av blommor i flytande blått.
Sprickor samt mindre nagg.