MATSERVIS, 51 delar, flintgods, Gustafsberg, 1800-tal.

112606. MATSERVIS, 51 delar, flintgods, Gustafsberg, 1800-tal.

9 assietter, 11 bordstallrikar, 9 mattallrikar, 11 djupa tallrikar, bringare, såskanna, terrin med underfat, 3 fat samt 5 uppläggningsskålar. Dekor av blommor i flytande blått.

Sprickor samt mindre nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Sprickor samt mindre nagg.

Antal besök: 1 520