VÄGGARMATURER, ett par, Werner Shou, Coronell Electro A/S, Danmark, 1900-talets andra hälft.

111592. VÄGGARMATURER, ett par, Werner Shou, Coronell Electro A/S, Danmark, 1900-talets andra hälft.

Kupad form. Koppar samt svartlackerade. I det svarta fältet infällda fasetterade glasformationer. Invändigt stämplade i plåten Cor 74.
Höjd 18,5 cm.
Bredd ca 21 cm.

Repor. Vit lackerad upphängning med färgbortfall. Ej funktionstestad el.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 18,5 cm.
Bredd ca 21 cm.

Antal besök: 1 457