VÄGGARMATURER, ett par, Werner Shou, Coronell Electro A/S, Danmark, 1900-talets andra hälft.
111592. VÄGGARMATURER, ett par, Werner Shou, Coronell Electro A/S, Danmark, 1900-talets andra hälft.
Kupad form. Koppar samt svartlackerade. I det svarta fältet infällda fasetterade glasformationer. Invändigt stämplade i plåten Cor 74.
Höjd 18,5 cm.
Bredd ca 21 cm.
Repor. Vit lackerad upphängning med färgbortfall. Ej funktionstestad el.
Höjd 18,5 cm.
Bredd ca 21 cm.