111587. MATSERVIS, ca 97 delar, flintgods, "Bengali", Rörstrand.
Bestående av; 24 förrättstallrikar, 25 tallrikar, 19 assietter, 12 djupa tallrikar, 5 kaffekoppar med fat, 3 tekoppa rmed fat, tekanna, 2+1+1 uppläggningsskålar med hänklar, 2+1+1 upplägningsfat.
Slitage och skador.