1115198. WILHELM WAGENFELDT. TEKANNA sil och lock med TEKOPPAR, 6 st med fat, SCHOTT & GEN, Jena, signerade, 1900-tal.
Wilhelm Wagenfeldt var vän och konstnärskollega till Gösta Adrian Nilsson GAN.
bruksslitage, smuts, ett underfat med nagg, en kopp med spricka vid öra, Koppar med olika diameter.