WILHELM WAGENFELDT. TEKANNA sil och lock med TEKOPPAR, 6 st med fat, SCHOTT & GEN, Jena, signerade, 1900-tal.

1115198. WILHELM WAGENFELDT. TEKANNA sil och lock med TEKOPPAR, 6 st med fat, SCHOTT & GEN, Jena, signerade, 1900-tal.

Wilhelm Wagenfeldt var vän och konstnärskollega till Gösta Adrian Nilsson GAN.

bruksslitage, smuts, ett underfat med nagg, en kopp med spricka vid öra, Koppar med olika diameter.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 804