111314. BOKHYLLA MED FÖRVARING, 1900-talets första hälft.
Lövträds faner. Svärtade detaljer. 6 lösa hyllplan. 3 klaffar med förvaring bakom. Nyckel medföljer.
Längd 205, bredd 26, höjd 129 cm.
Repor. Avslag. Delvis solblekt. Ett hyllplan saknar upphängning.
Nyckel/nycklar finns.