FIOL, 1700/1800-tal samt STRÅKE, 1900-tal.

111261. FIOL, 1700/1800-tal samt STRÅKE, 1900-tal.

Fiolen renoverad af Erik Wallberg?, 1808 i Linköping. Längd 58 cm. Stråkens längd 72,5 cm.

Slitage, skador, spricka.

Gör en kostnadsfri värdering!

Slitage, skador, spricka.

Antal besök: 7 993