111128. SKÅP, Art Deco, 1900-talets första hälft.
Lövträd faner. Svärtade detaljer. Skuren dekor. 2 dörrpar med bakomliggande hyllinredning. 4 utdragbara lådor. Nyckel medföljer.
Längd 124, bredd 46, höjd 178 cm.
Repor. Avslag. Ornament saknas. Ett ben löst.
Nyckel/nycklar finns.