SAMLING KURIOSA, 10 delar, TEDOSA med lock, Furstenberg, Figur Evert Taube, Figur Hummel, keramik, bokstöd 2 st, onyx, glas Ulrica H-V, brevpress Orrefors, tennstop, tidning "TRE SMÅ GRISAR"1930/40-tal1900-tal.

1111025. SAMLING KURIOSA, 10 delar, TEDOSA med lock, Furstenberg, Figur Evert Taube, Figur Hummel, keramik, bokstöd 2 st, onyx, glas Ulrica H-V, brevpress Orrefors, tennstop, tidning "TRE SMÅ GRISAR"1930/40-tal1900-tal.

keramik: höjd 11 cm 12 cm
glas: höjd 4 cm - 14 cm
tennstop: höjd 19 cm
tidning: höjd 25 cm.

bruksslitage, tedosa med senare bemålning, brevpress med nagg, tennstop med gravyr, tidning med lässlitage, lös baksida och söndrig rygg.

Gör en kostnadsfri värdering!

keramik: höjd 11 cm 12 cm
glas: höjd 4 cm - 14 cm
tennstop: höjd 19 cm
tidning: höjd 25 cm.

Antal besök: 520