SALTKAR, silver, troligen Johan Petter Grönvall, 1828. Vikt 185 gram.

110776. SALTKAR, silver, troligen Johan Petter Grönvall, 1828. Vikt 185 gram.

Med glasinsatser.
Undersida greverad N:10 samt stämplat monogram.
Längd 11,5, höjd 4 cm.

Bruksslitage, dekor något böjd, senare glasinsatser.

Gör en kostnadsfri värdering!

Med glasinsatser.
Längd 11,5, höjd 4 cm.

Antal besök: 567