KOFFERT, Plåt, f.d. ägarinna, Francoise Prévost, 1900-talets första hälft.

110734. KOFFERT, Plåt, f.d. ägarinna, Francoise Prévost, 1900-talets första hälft.

Svartlackerat plåt med trä och mässingsbeslag, brickmärkt, Trunk & Bag Dep. Henry Morgan, Colonial House Montreal Canada.

Proveniens: Tidig ägarinna, skådespelerskan, Miss Francoise Prévost.

Längd 97, djup 54.

Bruksslitage, sprucket skinnhandtag, bucklor repor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Längd 97, djup 54.

Antal besök: 1 896