PELARBORD, Karl Johan, skiva med kakelplattor, 1800-tal.

110697. PELARBORD, Karl Johan, skiva med kakelplattor, 1800-tal.

Björk. Rektangulär skiva med kakelplattor (1700/1800-tal). Pelarfot. Längd 98, bredd 68, höjd 63 cm.

Foten med fanerskador, kakelplattorna med skador.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 564