silver: 18 knivar med långa stålklingor, varav 11 st med graverat "N", längd 16,5 cm samt 17 gafflar varav 6 st med graverat "N", längd 13,5 cm, stämplade Jacob Ängman, Stockholm, olika år, vikt exklusive knivar med stålklingor 338 gram.
Bruksslitage, 17 delar med graverat "N".