SMÖRGÅSBESTICK, 35 DELAR, modell "Rosenholm".

1106452. SMÖRGÅSBESTICK, 35 DELAR, modell "Rosenholm".

silver: 18 knivar med långa stålklingor, varav 11 st med graverat "N", längd 16,5 cm samt 17 gafflar varav 6 st med graverat "N", längd 13,5 cm, stämplade Jacob Ängman, Stockholm, olika år, vikt exklusive knivar med stålklingor 338 gram.

Bruksslitage, 17 delar med graverat "N".

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 423