TAKFOTOGENLAMPA, majolika, 1900-tal.

1106094. TAKFOTOGENLAMPA, majolika, 1900-tal.

Diameter ca 30 cm

Vägglampa medföljer, höjd ca 35 cm.

Bruksslitage. Senare elektrifierad. Oljehus ej tillhörande. Senare bronsering. Belysning/el ej funktionstestad eller genomgången, funktionsgaranti lämnas ej.

Gör en kostnadsfri värdering!

Diameter ca 30 cm

Antal besök: 301