1106094. TAKFOTOGENLAMPA, majolika, 1900-tal.
Diameter ca 30 cm
Vägglampa medföljer, höjd ca 35 cm.
Bruksslitage. Senare elektrifierad. Oljehus ej tillhörande. Senare bronsering. Belysning/el ej funktionstestad eller genomgången, funktionsgaranti lämnas ej.