1101395. KERSTIN HÖRLIN HOLMQVIST. Soffgrupp, 3 delar, Paradiset, Lilla Adam samt Lilla Eva, NK, 1900-tal.
2 fåtöljer, rygghöjd ca 74-75 cm
Soffa, "Lilla Paradiset", Längd ca 182 cm, rygghöjd ca 85 cm.
Ålders samt bruksslitage. Stoppning torkad, behöver bytas. Senare textil. Fläckar. Textilskador/hål. Katthår.