JONAS HAFNER. (*Augsburg 1940) - 3 ark.

1101157. JONAS HAFNER. (*Augsburg 1940) - 3 ark.

Hafner, Jonas (*Augsburg 1940 -, tysk konstnär, student vid Düsseldorf Art Academy med Dieter Roth och Joseph Beuys, professor i Augsburg och Hamburg) - 3 ark: 1 ”Frågan om naturen”, etsning, signerad för hand, (19) 75 dat., ”IX/XV” num., plåtmått ca 29,5x21,5 cm, 2 lir. thographs ”Power of Botanik ”och” Burden of Glory,” båda signerade för hand, (19) 70 dat., ”26/33" num., arkmått ca 61x44cm.

vågiga litografier, en med en fläck på vänsterkanten.

Gör en kostnadsfri värdering!

Adress

Friedrich-Ebert-Straße 2
61118 Bad Vilbel
Tyskland

Placering
Gemischt
Antal besök: 1 363